WŁOSIENICA. Dwie kobiety straciły prawo jazdy

10 lutego 2020 Autor: zyg
WŁOSIENICA. Dwie kobiety straciły prawo jazdy

W miniony czwartek policjanci z grupy „Speed” patrolowali bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 44 na odcinku Oświęcim – Zator.

Kilka minut po godzinie 11 w na ulicy Długiej we Włosienicy policjanci zatrzymali do kontroli audi a6, które jechało z prędkością 101 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, iż za kierownicą siedziała 31-letnia mieszkanka gminy Przeciszów.

Blisko pół godziny później w tej samej miejscowości lecz na ulicy 1-go Maja zatrzymali do kontroli również audi, które jechał z znacznie większą prędkością. 48-letnia oświęcimianka prowadziła audi a5 z prędkością 112 km/h w terenie zabudowanym.

-Za popełnione wykroczenia na obie kierujące funkcjonariusze nałożyli mandaty i punkty karne oraz zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogły odzyskać dopiero za trzy miesiące – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
stachu, 19.02.2020 05:27
Nie fair jest zatrzymywanie pędzących pojazdów wówczas kiedy przekroczenie wynosi powyżej 50km/h. To tendencyjne działanie mające na celu jedynie zatrzymanie prawa jazdy, bo o ile wzrasta zagrożenie w ruchu drogowym przy przekroczeniu o 51 w stosunku do tego jakie wystąpiło przy 50. Powiem na koniec tak; kierowca zatrzymany przy przekroczeniu o 50 chwalić będzie policjantów, ze nie stracił prawa jazdy, podczas gdy ten zatrzymany przy przekroczeniu o 51 będzie ich przeklinał, a zagrożenie identyczne
ZNAFCA, 11.02.2020 16:36
tam tak wiocha jezdzi "spolace" również już nie raz miałem przez to problemy.