WŁOSIENICA. Orszak Trzech Króli i „Spontaniczny Samorządowy Chór Mieszany”

06 stycznia 2019 Autor: red
Fot. Stanisław Krzemień

Fot. Stanisław Krzemień

Już po raz czwarty 6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego, ulicami Włosienicy przeszedł Orszak Trzech Króli.

Parafia pw. św. Michała Archanioła we Włosienicy obejmuje wsie: Włosienicę, Stawy Monowskie i Dwory Drugie oraz oświęcimskie osiedle Monowice.

Kacper reprezentował Monowice, Melchior Włosienicę, a Baltazar Dwory Drugie i Stawy Monowskie. Trzej Królowie szli za „Gwiazdą” i znaleźli żłobek przy remizie OSP we Włosienicy, obok szopki. Spotkali tam dzieciątko, podarowali przyniesione dary, wprowadzili wszystkich przybyłych w prawdziwie trwający świąteczny bożonarodzeniowy nastrój.

W imieniu społeczności Włosienicy przybyłych przywitał gospodarz miejsca - sołtys Włosienicy i radny powiatowy w jednej osobie, Władysław Zaliński. Podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację i wykonanie szopki, gdzie pokłon Jezusowi dają wszystkie stany w sołectwie.

- Po wystąpieniu sołtysa wystąpił „Spontaniczny Samorządowy Chór Mieszany”, który organizuje się tylko raz w roku przy szopce we Włosienicy, podczas Orszaku Trzech Króli. Występują w nim nasi włodarze samorządowi, który wykonują kilka kolęd wspólnie z Trzema Królami i proboszczem miejscowej parafii - powiedział nam Stanisław Krzemień z Włosienicy, koordynator Orszaku z ramienia Fundacji OTK.

Proboszcz parafii, ks. Jan Dewera dziękując wszystkim za przybycie i uczestnictwo w Orszaku wprowadził w tematykę uczestników tegorocznego Orszaku.

- Motywem przewodnim Orszaku 2019 jest zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w naszej Ojczyźnie i do osobistej pracy nad przemianą naszych serc - wyznał ks. proboszcz.

Nieodzownym elementem Orszaku było wspólne, głośne, radosne kolędowanie wszystkich, którzy szli za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne Stroje. Wszyscy uczestnicy tego Orszaku, wśród nich m.in. włodarze Gminy Oświęcim, mając na głowie koronę ( Fundacji OTK), która przez cały rok w domu powinna świadczyć, że znaleźliśmy stajenkę, znaleźliśmy Jezusa, i będziemy świadczyć naszym życiem o jedności z Jezusem. Po czym wszyscy w zorganizowanym Orszaku na czele z Trzema Królami ze śpiewem kolęd wyruszyli ulicami Włosienicy do miejscowego kościoła na wspólne kolędowanie.

W kościele wierni mogli obejrzeć występ przedszkolaków, którzy wystawili jasełka.
Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy