WŁOSIENICA. Potrącił rowerzystę i pojechał dalej. Był pijany

23 grudnia 2013 Autor: plin

Na ul. Długiej we Włosienicy doszło do wypadku z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Kierowca fiata potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia. Zareagowali dwaj inni kierowcy. Jeden udzielił pomocy rowerzyście, drugi pojechał za sprawcą, złapał go i przekazał policjantom.

fot. Policja

fot. Policja

Do zdarzenia doszło w piątek ok. godziny 16.45 na ul. Długiej (DK 44) we Włosienicy. Kierowca fiata, podczas wyprzedzania, potrącił jadącego na rowerze mieszkańca Włosienicy i pojechał dalej. Na szczęście zareagowali dwaj inni kierowcy, mieszkańcy powiatu wadowickiego. - Jeden wezwał pogotowie ratunkowe i udzielił pomocy rowerzyście, a drugi pojechał za sprawcą, którego ujął przed jedną z posesji w Przeciszowie i przekazał policjantom - przekazuje st. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. - Poszkodowany rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa na leczeniu, natomiast sprawca potrącenia, 37-letni mieszkaniec Przeciszowa, trafił do policyjnej celi. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości zatrzymanego, które wykazało aż 2,52 promila alkoholu - dodaje policjantka.

Funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności, w jakich doszło do wypadku. - Dziękujemy za wzorową postawę obywatelską, w tym przypadku dwóm mieszkańcom powiatu wadowickiego, którzy nie tylko pomogli pokrzywdzonemu, ale też spowodowali, że sprawca nie uniknie odpowiedzialności za swój czyn i znacznie szybciej trafi przed oblicze sądu - podkreślają stróże prawa.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Majki29, 26.12.2013 20:06
gosciu zaginał ten potracił
SEDZIA DRED, 26.12.2013 11:52
CZY WSZYSCY PIJACY MIESZKAJĄ W PRZECISZOWIE? Nie jest ważne skąd kto jest, w każdej miejscowości znajdzie się kilka cza
ych owiec, to znaczy baranów! Nasze społeczeństwo jest specyficzne, przeko
e i niezdyscyplinowane dlatego może to zmienić tylko szybkość i nieuchronność kar! , które powinny być jak najbardziej wymyślne i dotkliwe.Zabieranie pojazdów jadącemu pod wpływem, to idealne rozwiązanie lub kara nie niższa niż 20 tysięcy złotych. Jeżeli nie ma na karę to przydzielić z urzędu prace społeczne o równowartość kary, wtedy nie będą mieli czasu na to by ćpać i pić a co najważniejsze nie będą mieli czym jeździć!!!
borat, 24.12.2013 07:52
Takie rzeczy to tylko w Przeciszowie, jak nie karuzelę spalą, to kozę na szlabanie powieszą...
szefuUK, 23.12.2013 20:27
zlinczował bym
kierowca , 23.12.2013 19:20
NIECH to policja cos zrobi z pijakami z przeciszowa bo coraz gorzej jest na drogach a tak sledząc wiadomosci to nie pierwszy aale oby ostatni
Pijany rowerzysta, 23.12.2013 17:34
Nie pij wódki, nie pij wina, kup se rower ukraina
buba, 23.12.2013 13:31
W Przeciszowie pełno pijanych kierowców jeździ a Policja z Zatora robi kółka dookoła wsi, żeby na liczniku kilometry się zgadzały.
szczaw i mirabelki, 23.12.2013 13:07
jeden pijak na drodze mniej
rambo, 23.12.2013 09:25
<p>pijany (...).</p>