WŁOSIENICA. Poważne zderzenie busa z samochodem ciężarowym. Mogło dojść do tragedii

30 marca 2018 Autor: sz
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Policyjna akcja „Wielkanoc” dla policjantów z oświęcimskiej drogówki rozpoczęła się od obsługi przy zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 44 na trasie Oświęcim – Zator.

W piątek rano na ulicy Długiej we Włosienicy doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Na krajówce zderzył samochód ciężarowy z busem.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, iż kierujący samochodem ciężarowym marki iveco mężczyzna, przysnął za kierownicą pojazdu, a w momencie ocknięcia się zobaczył przed sobą stojącego na przystanku busa. Kierowca w celu uniknięcia zderzenia, skręcił i zjechał na przeciwległy pas jezdni. Niestety prawą stroną uderzył w busa marki mercedes, w którym podróżowało 18 osób.

-W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Jedna została opatrzona na miejscu, natomiast druga została przewieziona do szpitala – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Na miejscu obecni byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przeciszowie i Włosienicy.

Droga aktualnie jest zablokowana, a policjanci kierują na objazdy: od strony Oświęcimia przez Porębę i Polankę Wielką, a od strony Zatora przez Dwory.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
pytanie do Policji, 03.04.2018 07:54
dlaczego nie zatrzymano prawa jazdy kierowcy "śpiocha" a zrobiono to w stosunku do sprawczyni kolizji na Pilata/Nojego? Zdarzenie we Włosienicy posiada znamiona katastrofy choćby ze względu na ilość poszkodowanych. Prosimy o precyzję. Słowa kieruje do p. zastępcy komendanta pana Śniadka. Dlaczego różne standardy stosuje się do kolizji i wypadku z udziałem dużej ilości poszkodowanych. Może wystarczy nagłośnić sprawy?
M, 31.03.2018 15:08
Jak można zasnąć za kołkiem ciężarówki?!? Mogło dojść do ogromnej tragedii!!! No ale jak kierowca ciężarówki może zgodnie z przepisami pracować 15 godz a każdy inny 8 godz.... to powodzenia
ojej, 30.03.2018 20:45
Wspaniała droga szeroka tak że dwa tiry mijają się lusterkami, brak pobocza , a wypadek za wypadkiem codziennie , pogratulować niedawnego remontu i braku mózgu u planujących i odbierających
K, 30.03.2018 18:23
Nie wie, nie komentuje. Wsiadz i jedz mądralo. Przystanek w nieodpowiednim miejscu.
miros, 30.03.2018 16:05
W tym miejscu w przeciągu miesiąca były 3 wypadki,,,,,
tachograf do kontroli, 30.03.2018 08:56
Co powie tachograf??? śpi się w łóżku albo na pryczy w kiblu, okaleczył ludzi,