WOŚP. W powiecie oświęcimskim zebrano ponad 200 tysięcy złotych

02 lutego 2021 Autor: sz
Aleksandra i Małgorzata od lat grają z Wielką Orkiestrą Wielkiej Pomocy. Fot. Szymon Chabior

Aleksandra i Małgorzata od lat grają z Wielką Orkiestrą Wielkiej Pomocy. Fot. Szymon Chabior

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od 29 lat. Tegoroczny Finał tego przedsięwzięcia był innych niż dotychczas. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

Największa orkiestra świata, której dyrygentem jest Jerzy Owsiak zagrała również w powiecie oświęcimskim. W trzech sztabach – w Oświęcimiu, Chełmku oraz w Kętach zebrano łącznie ponad 200 tysięcy złotych.

W Chełmku działał sztab przy Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Szefem sztabu była Agnieszka Wrona. W gminie Chełmek uzbierano 21 267,87 złotych.

-Wolontariusze byli cudowni. Kwestowali od 6.30 do 13.00 pod kościołami, a następnie do godziny 20.00 chodzili po mieście. Nie przeszkodził nam mróz, bo nasze serca rozgrzewał każdy wrzucony grosz do puszki – relacjonuje Agnieszka Wrona, szefowa sztabu WOŚP w Chełmku. -Wielkie podziękowania należą się wszystkim darczyńcom, którzy wspomogli zorganizować mini kiermasz – podkreśla Agnieszka Wrona.

Także w Kętach działał sztab przy Domu Kultury, którym kierował Tomasz Klęczar. W gminie Kęty udało się uzbierać 81 827 zł.

W Oświęcimiu tradycyjnie sztab zorganizowało Oświęcimskie Centrum Kultury. Na ulice powiatu oświęcimskiego wyszło 88 wolontariuszy ze Szkół Podstawowych nr 2, 8, 9 i 11 w Oświęcimiu, Szkół Podstawowych w Rajsku oraz Grojcu, Powiatowego Zespołu nr 1 oraz Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu. Nie zabrakło także wolontariuszy indywidualnych.

Sztab w Oświęcimskim Centrum Kultury dzięki wsparciu wspaniałych serc oświęcimian zebrał ponad 100 tysięcy złotych.

-Dziękujemy ludziom wielkiego serca za udział w finale, wolontariuszom kwestującym i nauczycielom, sponsorom, policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz strażnikom miejskim z Komendy Straży Miejskiej w Oświęcimiu za czuwanie nad bezpieczeństwem wolontariuszy, Restauracji "Smaki dzieciństwa" i wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie finału – czytamy na stronie internetowej Oświęcimskiego Centrum Kultury w Oświęcimiu.

W całym kraju podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano już deklarowaną kwotę w wysokości 127 495 626 złotych.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy