WYBORY. Była dyrektor śląskiego NFZ kandydatem na prezydenta Oświęcimia

19 września 2018 Autor: adm
Ewa Momot z czasów, gdy kierowała śląskim NFZ. Fot. ARC

Ewa Momot z czasów, gdy kierowała śląskim NFZ. Fot. ARC

Poznaliśmy trzeciego kandydata na urząd prezydenta Oświęcimia. Oprócz Janusza Chwieruta (PO, Koalicja Obywatelska) i Zbigniewa Starca (PiS) w wyścigu o najważniejszy fotel na ul. Zaborskiej będzie się ubiegać 44-letnia Ewa Momot. Niegdyś związana z SLD, popierana przez PO gdy skutecznie ubiegała się o dyrektorski stołek w Narodowym Funduszu Zdrowia w Katowicach.

Pani Ewa w przeszłości pracowała w MOSiR-ze, zasiadała w radzie nadzorczej oświęcimskiego PKS-u, obecnie jest członkiem rady nadzorczej Składowiska Odpadów Komunalnych. Związana ze Śląskim Urzędem Marszałkowskim. Dyrektorem śląskiego NFZ była przeszło rok (od lata 2014 do początku 2016 r.). W konkursie, mimo niewielkiego doświadczenia, pokonała Andrzeja Sośnierza, byłego prezesa NFZ i śląskiej Kasy Chorych.

Ewa Momot jest kandydatką na prezydenta Oświęcimia z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja Obywatelsko - Samorządowa KOS 2018. Z tego komitetu w wyborach do rady miasta startują m.in.: Marcin Stanik, Mariola Madej, Maciej Klima, Bartłomiej Gieregowski, Bogusław Sobala, Zbigniew Wrona, Kazimierz Łakomy, Michał Szałaśny.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Grucha, 22.09.2018 21:58
Hmm!Usta piękne Brożka z Powiatu powodzenia !!
Zico, 22.09.2018 11:21
Ciekawa alte
atywa bo patrzeć na wojenkę dwóch "słusznych" już wychodzi bokiem.
jasiu, 21.09.2018 08:59
nie wierzę skoczką bo oni się nigdy nie sprawdzają i ta Pani też się nie sprawdzi-potrzebny 4 kandydat albo i 5.
Ziomek , 21.09.2018 07:43
I znowu kolejna Brożka !???
R., 20.09.2018 21:24
Brawo Ewa! W końcu ktoś młody i kompetentny. Mój głos masz na pewno. Mam nadzieję, że wygra KOBIETA :)
CIEKAWa, 20.09.2018 21:10
a czym sie teraz zajmuje pani Ewa?
Faust, 20.09.2018 17:34
Czerwone podniebienie!
Piotr, 20.09.2018 14:51
SUPER, w końcu ktoś nowy ,otoczony ludźmi,którzy od lat działają dla dobra Miasta - Może uda się bandę starych ramoli odsunąć od koryta i rozliczyć za lata nie gospoda
osci.
koleżanka, 20.09.2018 13:29
Ładna brożka!
Gość , 20.09.2018 13:01
Ma nasz głos. Może w końcu skończy się kumoterstwo.
Oby się jej udało.
, 20.09.2018 12:33
nareszcie będzie można wybierać, dobra kandydatka
Katarzyna Golonka , 20.09.2018 12:24
Jak najbardziej p.Ewa Momot to odpowiednia osoba aby reprezentować nasze miasto. Jestem na tak. Ogroma wiedza, kompetencja, pracowitość i oddanie temu czym się zajmuje.
Statystyk, 20.09.2018 11:49
Listy obu Pisów i Platform to oddział geriatryczny. Po co dawać głos na ludzi, co już nic nie wymyślą i idą tylko dorobić do emerytury?
Oświęcimianka, 20.09.2018 11:12
Pani Ewa przestała być dyrektorem ŚNFZ ponieważ PiS potrzebował miejsca dla swojego człowieka. Nigdy nie uwierzę, że bała się podjąć jakiejkolwiek decyzji. To najbardziej kompetentna i błyskotliwa osoba, jaką znam.
Janina, 20.09.2018 10:56
To teraz jest nareszcie szerszy wybór.....
xyz, 20.09.2018 10:51
Nareszcie ktoś nowy. Dosyć już tych wyjadaczy z PO i PIS. Trzymamy kciuki
Fff, 20.09.2018 10:14
Ewa jest super. Trzymam kciuki!
t.love, 20.09.2018 10:09
Wyklęty powstań ludu ziemi, Red is bad
obserwator, 20.09.2018 06:21
Gieregowski? Ten ekologiczny spawacz? Czyli dobrze ludzie mówili, że całe te śmieciowe afery tylko po to żeby dostać się do koryta... Żal.
Wyborca , 20.09.2018 03:34
A czasem ten społecznik Kasjan Wanat nie idzie z wami rowniesz do wyborów jak tak to ma mój głos świetny facet
Lekarz, 20.09.2018 00:20
pierwszy raz o niej słyszę, stawiam dobry koniak, jeśli zbierze więcej niż 1000 głosów
pokonała i po roku wyleciała, 19.09.2018 23:25
W Oświęcimiu NIE MA SZANS.
Russ67, 19.09.2018 23:05
Gdzie dwóch sie bije tam trzeci korzysta i mam nadzieję że to właśnie Pani Ewa zasiądzie w fotelu prezydenta. Oswiecimianie maja dość oglądania PO-PISów.
Prawy, 19.09.2018 22:40
czerwone korale, czerwone niczym wino
Anka, 19.09.2018 22:30
Kiedy będzie jakaś debata... chciała bym usłyszeć co mają do powiedzenia kandydaci
Wyborca, 19.09.2018 22:23
Świetny kandydat i super alte
atywa dla mieszkańców Oświęcimia.
Matlakiewicz, 19.09.2018 22:12
Hmm... robi się ciekawie...
Aby, 19.09.2018 22:03
Świetna wiadomość. Nareszcie jakaś odmiana. Trzymam kciuki mocno pani Ewo!!!
Kibic , 19.09.2018 21:21
Brawo ,w końcu jakaś alte
atywa dla styropianu PO PIS!!! Cały ten KOS 2018 wygląda bardzo dobrze!!!!
Wesoła gromadka, 19.09.2018 21:19
Dla Chwieruta być albo nie być, dlatego udaje że nie z PO. Nowych twarzy trzeba. Z nowym spojrzeniem na rzeczywistość.
Ja, 19.09.2018 21:19
Mam plecy to zasiadam sobie w radach..
Irka, 19.09.2018 21:08
Brawo! Świeża krew. Silna kobieta. Bardzo dobra alte
atywa dla pozostałych dwóch kandydatów. Powodzenia, trzymam kciuki!
Kazimierz, 19.09.2018 21:05
Pani Prezes została odwołana z NFZ ponieważ bała się podejmować decyzji. Takie zdanie wyraziły jej byłe koleżanki. Jak pokieruje Urzędem Miasta jak pokieruje rozwojem Oświęcimia ?
Mój podpis, 19.09.2018 20:44
Bez szans. Zawracanie głowy.
henio, 19.09.2018 20:14
no brawo Ewa wreszcie alte
atywa dla koalicji PO PIS niech wreszcie wyborcy sprowadza ich na ziemie tak jak wtedy gdy wygrał Groser
jaki, 19.09.2018 19:40
na początek ? jakie są zasługi dla miasta tej pani,raczej mie
e. może ma dobre chęci . chyba że mieszkańcy zechcą zaeksperymentować i uznają że czas na zmianę między Po i PiS . a nuż nowa krew da kopa .
;-), 19.09.2018 18:17
przy takiej urodzie to wszystkie "Starce" i "Chwieruty" mają przechlapane. Nareszcie!