WYBORY. Przygniatające zwycięstwo Janusza Chwieruta. Nie dał szans rywalom. AKTUALIZACJA

22 października 2018 Autor: adm
WYBORY. Przygniatające zwycięstwo Janusza Chwieruta. Nie dał szans rywalom. AKTUALIZACJA

Tylko jakiś kataklizm mógłby pozbawić Janusza Chwieruta (Koalicja Obywatelska) zdecydowanego zwycięstwa w wyborach na urząd prezydenta Oświęcimia. Po zliczeniu głosów w większości obwodów, dotychczasowy szef miasta zdobył grubo ponad połowę ważnych głosów. A to oznacza, że zostanie sternikiem grodu nad Sołą na kolejną, tym razem 5-letnią kadencję. Daleko z tyłu zostawił swojego najgroźniejszego rywala, Zbigniewa Starca (PiS).

Dziś powinniśmy poznać także skład nowej Rady Miasta.

Ciekawie jest również w Gminie Oświęcim. Dotychczasowy wójt Albert Bartosz, który tym razem ograniczył się do kandydowania na radnego z Zaborza, wyraźnie przegrał ze swoim największym konkurentem, Pawłem Jezierskim z KWW Mirosława Smolarka. Od Bartosza więcej głosów zdobyła także kandydatka PiS Stanisława Gwiazdoń z KW PiS. Wedle wciąż nieoficjalnych informacji, Jezierskiemu zaufało 504 wyborców, Gwiazdoń 142, a Bartoszowi tylko 119.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
urzędnik, 23.10.2018 21:02
a teraz realia: podwyżka cen wody?
ścieki?
śmieci?
Płatność rozłożona na lata.
mieszkaniec, 23.10.2018 20:59
Błagam Pana Prezydenta.
Niech Pan odstąpi od kładki duchów.
Niech Pan zostawi duchy samym sobie. Nasze miasto jest przeklęte a Pan ten stan pogłebia.
masterkosa, 22.10.2018 22:05
@Andrzej Tada

Ciekawostka:
Wpisz wujkowi Google swój nick/nazwisko (o ile jest prawdziwe) i zobacz co ci się wyświetli...

masterkosa, 22.10.2018 21:35
@Andrzej
Tym razem nie Andrzej Tada???

Widzę, że niełatwo ci pojąć FAKT, że ktoś może mieć inne niż ty zdanie, światopogląd itp.

Tak czy owak wyjaśnię ci kilka rzeczy...

Jeśli chodzi o to jak podpisuję swoje komentarze:
W inte
ecie NIKT ale to NIKT nie jest anonimowy... Jeśli zechcesz to ci to udowodnię.
Skoro nie oga
iasz tego jakie prawa rządzą inte
etem to chyba nie jesteś taki SMART na jakiego pozujesz...

Ja jeżdżę 15-letnią Fabią.
Odnoszę jednak wrażenie, że masz spory kompleks na punkcie auta skoro chwalisz się nim w sieci...
Gdybym to ja jeździł Teslą to wynik wyborów samorządowych na poziomie miasta powiatowego nie miałby dla mnie żadnego znaczenia.

P. S. Jestem melomanem ale nie nteresuje mnie to czego słuchasz i na jakiej epoce rozwoju muzyki się zatrzymałeś...

Chłopie!!! Obudź się!!! Mamy XXI wiek. 2018 rok. 22 paździe
ika. Twój kandydat poniósł klęskę w wyborach. Możesz tupać, rwać włosy z głowy ale tego nie zmienisz ...
Im szybciej to pojmiesz tym lepiej dla ciebie.
mery , 22.10.2018 20:55
tragedia znowu bedzie bieda
Klara, 22.10.2018 18:59
Kiedyś mówiono o św.p. Panu Prezydencie Andrzeju Telce - jako o najlepszym gospodarzu Oświęcimia (i bardzo słusznie), dziś na miano to w pełni zasługuje Pan Janusz Chwierut. Gratuluję Panu Januszowi i jednocześnie mieszkańcom.
Wyborca, 22.10.2018 18:51
A STARZEC!!!
Biedny pracował na 3 telefony!!! I co ???
I NIC
Wyborca, 22.10.2018 16:48
Gratulacje Panie Chwierut!!
No, to mamy teraz SUKCES STARCA-PRZEGRANE WYBORY
masterkosa, 22.10.2018 16:42
Brak wpisów hotina...
Pan Starzec też jakoś dziwnie ucichł w lokalnych mediach...

Przypadek?
Nie sądzę...

Czyżby hotin to alter ego Pana starosty???
Andrzej, 22.10.2018 16:35
@masterkosa

Twoja nowomowa wiele złego mi o tobie powiedziała.

BTW Jeżdżę po świecie i dla mnie to "ronda", nie ronda, po ktorych większość nie potrafi jeździć.

Z muzyką zatrzymałem się w 80s.

Jeżdżę Teslą, więc wzmianka o SMART CITY żywo mnie zainteresowała. Liczę że "dobry gospodarz" nie ograniczy SMART do hotspotów, jak ograniczył ciebie do "rond".

Nie mam ochoty prowadzić dialogu z kimś, kto ukrywa się pod Nickiem. Over.
fsdgs, 22.10.2018 15:40
Ja rozumiem, że dwie opcje się spierają, rozumiem że PiS sam sobie w kolano strzelił wystawiając tak mie
ego kandydata. Sam głosu nie oddałem wcale, mając do wyboru to co miałem (ręka by mi chyba uschła gdybym kogoś z obecnie startujących poparł), ale bądźmy poważni - poniższe komentarze "wygrała uczciwość i normalność", "super gospodarz"... No czy ja w innym mieście mieszkam? Mosty duchów, wszechobecne kolesiostwo od najniższego stołka urzędu, przetargi dla samych swoich. Do jasnej ... ludzie opamiętajcie się. Rozumiem, że ktoś to traktuje jak mniejsze zło, albo żeby oponenta drugiej opcji do stołka nie dopuścić ale nie chrzańcie że jest cudownie bo to już nawet nie jest śmieszne. Jakbym był pracownikiem Pana Chwieruta to bym ze wstydu takich bredni po portalach nawet nie pisał, a tu wychodzi że ludzie sami z siebie tak chrzanią.
yyy, 22.10.2018 15:33
Może by teraz Pan Prezyden zainteresował się rozpadającym schroniskiem dla zwierząt które straszy spacerowiczów nad Sołą ,gdzie to nowe obiecane ? Eh ręce opadają bo to nie centrum to nikt nie widzi !!!!!!!!!! Wstyd.
, 22.10.2018 15:26
Super że Pan Chwierut wygrał. Gratuluję! Brawo!
masterkosa, 22.10.2018 14:43
@Unita666

Sądząc po nicku czekasz na most duchów tylko po to by zamanifestowac (sprayem) swoją przynależność do elita
ych szeregów kiboli KSU
masterkosa, 22.10.2018 14:38
@Andrzej Tada

Wyborco PiS :

Pamiętaj płacąc wiecej, że twój rząd musiał skądś wziąć pieniążki na to żeby było cię stać na bycie PiSlamistą. Rząd nie ma własnych pieniędzy - żeby dać musi zabrac

Stojąc w korku pomysl o tym co by było gdyby nie było tutaj tylu rond...
Poszerz swoje horyzonty (zwłaszcza myślowe) wyjedź czasem gdzies za miasto, porównaj i dopiero oceniaj.

Jeśli chodzi o SMART CITY to przypuszczam że nie będziesz potrafił z tego korzystać bo twoja wypowiedź sugeruje iż mentalnie zatrzymałes się w latach 80 - tych ubiegłego wieku
masaj, 22.10.2018 14:28
Ja myślałem że Starzec reklamuje pastę do zębów dlatego na niego nie zagłosowałem hehehe. Na Schetynę się zapatrzył
Pan hotinka, 22.10.2018 14:24
A gdzie jakiś prostacki komentarz pana hotina, chłopisko wpadnie w depresje po wyborach, pisuary-na kolana, na kolana...........
Ani Becia-premijka, ani maliniak nic nie pomogli jestem dumny z mieszkańców za rozsądny mądry wybór.
Tygrys, 22.10.2018 14:23
Jestem zwolenikiem polityki Pis ale uważam że Oświęcim wybrał bardzo dobrze i mądrze . Gratulacje dla pana Chwieruta .
Beata J, 22.10.2018 12:40
Super gratulacje
sabtrem, 22.10.2018 12:24
Głęboko wierzyłam,iż Oswięcimianie takiego właśnie dokonają wyboru:)..Odetchnęłam z ulgą.Gratulacje dla Pana Prezydenta:):)
Andrzej Tada, 22.10.2018 12:18
Do wyborców Janusza Chwieruta. Pamiętajcie płacąc więcej, a także stojąc w korkach, komu to zawdzięczacie. Z drugiej strony od kiedy rządzi PiS stać Was na bycie "anty PiSem", bo społeczeństwo w końcu zaczęło wychodzić z biedy, a nawet się bogaci. Życie na kredyt i brak pomysłów na odkorkowanie miasta kosztuje, ale nie "dobrego gospodarza" a niestety nas :( No i oczywiście z utęsknieniem czekam na zapowiadane w wyborach Oświęcim - SMART CITY.
Stefanix, 22.10.2018 12:07
Czy nie zastanawia Was trochę mentalność wyborców PiS? Zaskakujące jest, że na ślepo będą wypominać "ośmio
iczki", czego nie rozumiem, bo samemu zdarza mi się takie przy dyskusjach biznesowych zjeść, chociażby w restauracji z sushi - ale jak krzywousty powiedział o Kubicy że w sumie dobrze, że się połamał, praktycznie kończąc karierę, to przecież było prywatne i takie chrześcijańskie, nie ma tematu, 40 mln z Orlenu i możemy zapomnieć o sprawie, pokuta opłacona.
UNITA666, 22.10.2018 11:58
Czekam teraz na most cudow bo przeciez duchow mamy obiecany miasto niby pieknieje ale mlodziez stad wieje!
hali120, 22.10.2018 11:00
Czuj duch! Podejrzewam, że to nie koniec romansu Starzec - Pis. Pewnie za rok, w wyborach do parlamentu się gość pokaże. Póki co gratulacje dla Wyborców i dla Pana Janusza!
pio73, 22.10.2018 10:46
Na pocieszenie Starzec dostanie jakąś synekurę w spółce skarbu państwa.Włoszek mu pomoże.
masterkosa, 22.10.2018 10:36
P. S. 2
Jak widać model działania (kłamstwa, obelgi, pomówienia, myślenie magiczne...) kandydatów PiS w wyborach nie zadziałał w Oświęcimiu (i nie tylko)
Niesmak jednak pozostał...

Skoro rozmiar porazki waszego kandydata dla was to za mało to na otarcie łez to proponuję aby zwolennicy parti Prawej i Sprawiedliwej organizowali sobie cyklicznie jakieś ognisko z pieczeniem kiełbasek, prażone, wyjazd na grzyby/ryby lub choćby spotkanie przy grillu...
Może takie spotkania dadzą wam czas na refleksje, podsumowania, wnioski....
Do Iwona , 22.10.2018 10:35
kombinować om om .... ommmm... nie '' ą'' no chyba że tak lubisz bułkę przez bibułkę
qwerty321, 22.10.2018 10:29
smutne i żałosne ze w walce o miasto nie ma żadnego kandydata z rodowodem oświęcimskim przynajmniej od 3 pokoleń każdy to jakiś krajcowany przybysz ościenny - masakra
Do Iwona, 22.10.2018 10:22
Rozbawilas mnie :D:D:D
Ale racja, grafik musi trochę się doszkolić.
masterkosa, 22.10.2018 10:17
Oj Pisowcy, Pisowcy...
Mam do was kilka otwartych pytań:

Po co było wam to napinanie skoro mieliście tak mize
ego kandydata do tak poważnego urzędu?

W którym momencie kariery politycznej (po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów) znalazł się Pan Starzec? Zaznaczam, że nie pytam o to czym się teraz będzie zajmował...

Czy to już koniec szumu, który Pan Starzec chwilowo wokół siebie robił czy może jeszcze nas czyms zaskoczy?

No i co dobrego Pan Starzec zrobi teraz dla Miasta?


P. S. Panu Chwierytowi gratuluję wyniku, stylu i opanowania w związku z wyborami

Życzę dalszych sukcesów.
Iwona, 22.10.2018 09:59
Gdyby Starzec w photoszopie nie kąbinował i nie doklejał zębów zyskalby 2pkty procentowe wiecej
do jaki , 22.10.2018 09:54
ale chciał z polski zrobić republikę radziecką taki to był patriota
Gg, 22.10.2018 09:54
Gratulacje dla P.Chwieruta , to dobry gospodarz naszego miasta.
pytanie retoryczne, 22.10.2018 09:52
Czy Smolarek weźmie bartosza na zastępcę ????????
Keune , 22.10.2018 09:51
Choć jestem za PiS i z gminy Oświęcim, to cieszę się, ze wygrał JCh.
Kampania ZS wyglądała na antykampanię i powinna być przykładem jak można dokonać PRowej autodestrukcji.
Cieszy mnie różnież sromotna porażka AB. Nie wiem co mnie skłoniło, że oddałem na niego głos 4 lata temu. Wydawało mi się, że to empatyczny i pracowity człowiek, ale rzeczywistość uderzyła mnie obuchem w głowę.
Ws, 22.10.2018 09:40
Balem sie jezdzic Oswiecimiem. Kobielusz wyskakiwal z za kazdego drzewa, z za kazdego krzaka!!
jaki, 22.10.2018 09:39
@brawo; nie Foka tylko Fika. a to że został zabity przez hitlerowców za Polskę to dla ubogich rozumkiem nic nie znaczy.
Iwona, 22.10.2018 09:37
Kiedy znikną plakaty Starca z dorysowanymi zębami?
Mieszkaniec Zaborza, 22.10.2018 09:23
Gratuluję Panie Prezydencie!

Kiedy gmina i Zaborze będzie włączona do miasta?
darek, 22.10.2018 09:23
Do Oświęcimianki - ośmio
iczki były straszne ale wole je niż faszystów których PiS popiera, wolę ścigać [ciach!] w [ciach!] niż bronić tak jak PiS, wolę być w Unii niż być na Białorusi tak jak chcę PiS, wolę DOBRO niż ZŁO które jest w Pisie
Pani prezes, 22.10.2018 09:21
Miasto wymiera dla kogo ten prezydent.Tylko dla emerytòw.Powoli skansen.
rex, 22.10.2018 09:20
Starzec lekcje wf czekaja
Normalny, 22.10.2018 08:58
Brawo normalność i uczciwość, a sztuczna szczęka do roboty na basen. A gdzie skowyt i mściwość hotina? Zatkało mu kanało, płacz i lamęnt pisuarów wciąż trwa od rana. Konstytucja, Konstytucja, wolność i uczciwość.
Brawo Panie Prezydencie Chwierut.
Stefanix, 22.10.2018 08:56
Gratulacje dla Pana Chwieruta! Na szczęście wygrał w 1szej turze, więc koniec agitacji publicznych, nasze dzieci i drzewa w Oświęcimiu mogą spać spokojnie!
brawo, 22.10.2018 08:55
Obrońca ulicy komunisty Ignacego Foka zwyciężył, brawo oswiecimianie.
realista, 22.10.2018 08:46
W Oświęcimiu tak jak w Warszawie podobna sytuacja,układ ważniejszy od rozwoju...mają zostać nad Sołą sami emeryci i renciści a młodzi?Tylko obóz i markety.
AntyPiS, 22.10.2018 08:36
Do oswiecimianka. Proszę, wypowiadaj się więcej na forum. Twoja wypowiedź jest godna całego PiS. Nie pozdrawiam, a afer poszukaj teraz u swoich....
mcm, 22.10.2018 08:35
Pani oswiecimiance proponuje zeby poczytala sobie nieco wiecej niz gazeta polska i poogladala wiecej stacji niz radio maryja, trwam itp. Nie wypisywalaby moze takich glupot jak dzisiaj
M, 22.10.2018 08:32
Oświęcimianie nie zawiedli! Brawo Panie Prezydencie :)
człowiek z układu.....:), 22.10.2018 08:32
No tak Pani "oswiecimianko", ponad połowa głosujących jest z układu......
Piski, 22.10.2018 08:31
Piski pisowców są znamienne. Wy nigdy się nie zmienicie. Brawo Chwierut. Wygrała mądrość a nie głupota.
oswiecimianka, 22.10.2018 08:11
Tragedia dla Oswięcimia . Jestem za PIS. Myślałam , że to koniec z ośmio
iczkami. Jednak układy w Polsce są tak silne, że prawda przegrała. Przegrała z z mnóstwem afer, przekrętów i oszustw w POlsce.
Kasia, 22.10.2018 07:55
Gratulacje Panie Prezydencie. Miasto Oświęcim to tylko dzięki Panu tak pięknie wygląda. Mamy wspaniałego Prezydenta.
Czesław, 22.10.2018 07:51
Gratuluję Oświęcimianom. Jak poprzednio wszystkie podatki 20% w górę.
stefanB., 22.10.2018 07:34
Oświęcimianie wybrali mądrze. Gratuluje Prezydentowi.

Wszystko poszło dobrze, pomimo fatalnego PR-u . Czyli najlepiej broni się praca organiczna.
Mileas, 22.10.2018 07:33
Masz Pan jedno zadanie na tą kadencję !!! - Odkorkować to miasto
Bodzio, 22.10.2018 07:27
Gratuluję panie prezydencie. Mam nadzieję, że to początek końca pis-u
Mieszkanka Oświęcimia Grażyna, 22.10.2018 07:25
Gratulacje dla Pana Chwieruta.
Wyborca , 22.10.2018 07:19
Koniec kariery PIS gratulacje
W PiS-owskich rękach, 22.10.2018 07:15
proces ze studentem, ostrożna jazda po ulicach Miasta ze zwracaniem uwagi szczególnej na dzieci
Nerwus, 22.10.2018 07:13
No przecież nie mogłoby być inaczej nie było lepszego prezydenta od kilkudziesięciu lat w Oświęcimiu i jak widzę mieszkańcy również to zauważyli jak dużo zrobił dla miasta Pan Chwierut i tak trzymać gratuluję panie prezydencie
Maksym, 22.10.2018 06:48
Świetne wiadomości z rana :D
Oswiecimianin, 22.10.2018 04:49
Lecz się wyborco na nogi bo na głowę już za późno.
Lidia , 22.10.2018 04:12
BRAWO Panie CHWIERUT !
Również odetchnęłam z ulgą, że Starzec nie będzie rządził w naszym pięknym mieście.
Dociekliwy, 22.10.2018 04:03
Czy to koniec Dyzmy w polityce?
Wyborca, 22.10.2018 03:30
Dziękuję Wam drodzy Oświęcimianie za rozsądny wybór.
GRATULACJE PANIE CHWIERUT!!!
Odetchnąłem z ulgą, że Starca nie dopuścili do władzy..Trzeba stawiać na mądrość.