WYBORY. Smolarek nowym wójtem Gminy Oświęcim. Cuber przegrywa w Przeciszowie, Saternus i Klęczar na kolejną kadencję. AKTUALIZACJA

22 października 2018 Autor: red
Mirosław Smolarek, nowy wójt Gminy Oświęcim

Mirosław Smolarek, nowy wójt Gminy Oświęcim

Bogdan Cuber (SLD) nie będzie już wójtem gm. Przeciszów. Przegrał ze swoim kontrkandydatem – Tomaszem Kosowskim (PSL). Za to większość rady gminy wezmą jego ludzie. To na razie nieoficjalna wiadomość. W pierwszej turze wygrali dotychczasowi włodarze Chełmka i Kęt – Andrzej Saternus i Krzysztof Jan Klęczar.

W pierwszej turze zakończyła się także rywalizacja na urząd wójta Gminy Oświęcim. Wygrał Mirosław Smolarek, pozostawiając w pokonanym polu Edytę Bogusz i Małgorzatę Grzywę.

Bez drugiej tury obejdzie się również w Polance Wielkiej, gdzie dotychczasowy wójt Grzegorz Gałgan pokonał byłego wójta Mariusza Figurę, zgarniając około trzy czwarte głosów.


OFICJALNE WYNIKI

PRZECISZÓW

Bogdan Cuber - 48.49 proc.

Tomasz Kosowski - 51.51 proc.

Skład Rady Gminy w Przeciszowie:

Jerzy Michałek, Rafał Kozak, Artur Bochenek, Maria Wilczak, Dawid Góral, Władysław Kozub, Andrzej Kozłowski, Maciej Momot, Jan Medyński, Anna Momot, Adam Madeja, Marek Trzaska, Dawid Nowak, Ludwik Makuch, Ryszard Cygan


CHEŁMEK

Andrzej Saternus - 66.51 proc.

Bogdan Kowalczyk - 33.49 proc.

Skład Rady Miejskiej w Chełmku:

HUDZIK Grzegorz, CICHY Bartosz, SZYNDLER Piotr, Maca Paweł, DWORNICZEK Maciej, GLEBA Bożena, GUJA Urszula, KOWALSKI Henryk, RADWAŃSKA Jadwiga, RADWAŃSKA Agnieszka, PIWOWARCZYK Wojciech, RYBAK Andrzej, PALKA Marek, SZOSTEK Janusz, SZEWCZYK Helena, ŁOWCZYNOWSKA Estera.


KĘTY

Krzysztof Jan Klęczar - 78.03 proc.

Marek Błasiak - 21.97 proc.

Skład Rady Miejskiej w Kętach:

Jan Kubik, Krzysztof Klęczar, Urszula Włodarczyk, Mirosława Nycz, Łukasz Plewniak, Wiesław Gawęda, Marek Błasiak, Marek Nycz, Janina Sordyl, Andrzej Wiśniowski, Maria Karaim, Antoni Mojżesz, Jakub Goc, Dorota Kusak, Janusz Raj, Andrzej Drabek, Janusz Kruczała, Danuta Wysogląd, Lesław Kuźma, Tomasz Janeczko, Marian Zaręba.GMINA OŚWIĘCIM

Mirosław Smolarek - 54.92 proc.

Edyta Bogusz - 23.65 proc.

Małgorzata Grzywa - 21.43 proc.


POLANKA WIELKA

Grzegorz Gałgan - 75.86 proc.

Mariusz Figura - 24.14 proc.

Skład Rady Gminy w Polance Wielkiej:

Jolanta Dźwigońska, Tadeusz Romanek, Tadeusz Mitoraj, Iwona Knapik, Tadeusz Bernaś, Jarosław Szabla, Jarosław Socha, Leszek Jurecki, Marian Pilch, Przemysław Kościelnik, Mariusz Gałgan, Daniel Gałgan, Dariusz Nowak, Robert Mitera, Jacek Hamerski.


Skład Rady Miejskiej w Zatorze:

Wiesław Susek, Agnieszka Kuzia, Bogdan Bieniek, Andrzej Kozioł, Piotr Wyrobiec, Barbara Gołda, Stanisław Orlicki, Krystian Szczygieł, Wacław Andrusikiewicz, Bernadeta Romanowska, Tadeusz Świergosz, Szymon Matyja, Maciej Masialski, Urszula Dąbrowska i Tomasz Mruczek.


Skład Rady Gminy w Osieku:

Bożena Płonka, Jan Jekiełek, Małgorzata Bańdur, Ramona Noworyta, Andrzej Kacorzyk, Tadeusz Mucha, Józefa Bielecka, Róża Gros, Katarzyna Filip, Jerzy Domasik, Maria Jekiełek, Mateusz Hałat, Franciszek Mitoraj, Edyta Matyjasik-Kulig, Maria Lach.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Wojciech, 08.11.2018 20:29
Starzec na pocieszenie przyznał sobie 2 smarfony z jabuszkiem i inne gadzety. Dlaczego Panie Starcu takie drogie nagrody przeciez gmina i miasto tak strasznie zadluzyl prezydent Chwierut? Nie stac powiatu na takie prezenty!! Nalegam zeby nagrody zostaly oddane!
Do xxx, 24.10.2018 21:50
Droga zaczęła się „remontować” miesiąc przed wyborami. Tak się składa, że znam nowego Wójta i wiem, że nie startował w wyborach dla posady, tylko dla całej naszej gminy i jej mieszkańców. To będzie dobra zmiana. A i dla Pana/Pani wiadomości Pan Klimczyk jest już na emeryturze i rzekome informacje z nim związane są wyssane z palca. Pozdrawiam.
xxx, 24.10.2018 11:25
Nowy Wójt w Przeciszowie przychodzi na gotowe, kanalizacja się buduje drogi remontują nic tylko otwierać i spijać śmietankę. Gmina ruszyła po latach stagnacji pod rządami PSL . Podobno Klimczyk ma być zastępca nowego Wójta, Rada od Cubra robi się ciekawie.
, 22.10.2018 22:04
Takiego pływoka na wójta gminy Oświęcim,i BEZ URODY {ładniejszy jest Kaczyński)
Pani Edyta Bogusz to pani o dwie klasy wyżej i lepiej dokształcona i urodą by gmine ozdobiła ale wyborcy nie umieją głosować,
kierują się bajerowaniem a nie własnym zdaniem.

Czy Smolarek zrobi coś ze swoją łysiną, gdzie on ma włosy jak on ozdobi naszą gmine
Czy Smolarek jest mniejszy od Kaczyńskiego?
wyborca, 22.10.2018 17:53
Gratulacje dla Pana Smolarka.
Wygranym jest również Pan Bartosz ponieważ nikt nie jest zainteresowany jego rozliczeniem. Zobaczymy po otwarciu jaki będzie koniec tej kadencji.
JK, 22.10.2018 12:31
Do Przeciszowianin: Chłopie to nie jest polityka na poziomie sejmu i prezydenta żeby robić sobie wzajemnie pod górkę. Teraz się okaże właśnie czy wszystkim zależy na dobru całej gminy. Znam nowego wójta i wiem że jemu zapewne nie zależy na kłótniach i sporach. Dajmy im wszystkim szansę, a na ocenę przyjdzie jeszcze czas. Pozdrawiam serdecznie, życzę powodzenia i wielu pomysłów nowemu wójtowi i całej radzie gminy.
Przeciszowianin, 22.10.2018 11:39
Rada Przeciszowa 13/15 od pana Cubera, a Wójta wybrali pana Kosowskiego? jakaś logika? Chyba nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego co zrobili.
nudna robota bycie wójtem ale niech męczy się, 22.10.2018 11:17
Ludzie nie umieją wybrać to tak samo jak 4 lata temu Bartosza
Wygrał gorszy, ale ja współczuje Smolarkowi takiego zapieprzania i poniżania z jakim się spotka po roku,
Ta robota jest najgorsza i za słabo ..............
Smolarek będzie miał teraz tyle roboty, że o odpoczynku musi zapomnieć
Przeciszów , 22.10.2018 10:44
Pola pod kopalnie sprzedali a poszli głosować nap. KOSOWSKIEGO. To są ludzie Przeciszowa.
Kuba, 22.10.2018 10:39
Mam nadzieje, że nowy Wójt zrobi coś z drogami w Broszkowicach, tak jak obiecał. Obecny stan jest taki, że nic tylko usiąść i płakać.
Mieszkaniec Grojca, 22.10.2018 10:29
Gratulacje dla pana wojta.
Wyborca, 22.10.2018 10:10
No cóż kolejny w-f ista na tak ważnym stanowisku ,żeby nie było jak w przypadku pana Starca.
Kulfon, 22.10.2018 09:41
Oooojoj, Brzezinioki będą niezadowolone ze sromotnej porażki Pani vel AitchairTV Grzywa i tego, że sołtys nie zajmie stanowiska wicewójta.
Myślę, że ten tekst z jej kampani, mówiący o tym, że nauczyła się już wysłuchiwać ludzi i brać ich głos pod uwagę, rozbawił nie tylko mnie :D
Na szczęście poważni ludzie nie wzięli pod uwagę tej niepoważnej kobiety oddając swój głos.