WYBORY. Zniszczone banery KWW KOS 2018. Kogo drażni sól demokracji?

11 października 2018 Autor: red
fot. KOS 2018

fot. KOS 2018

Kampania wyborcza w rozkwicie, niestety niektórym udzielają się złe emocje. Efektem są poniszczone plakaty czy banery kandydatów. Taki los spotkał m.in. banery KWW KOS 2018.

Poniżej treść pisma poszkodowanego komitetu.

"Działając w imieniu Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja Obywatelsko Samorządowa KOS – 2108 zdecydowanie protestujemy przeciwko nieuczciwym działaniom w trakcie trwania obecnej kampanii.

​W dniu dzisiejszym zostaliśmy poinformowani o dewastacji naszych materiałów wyborczych znajdujących się na prywatnej posesji w okolicach ulicy Orląt Lwowskich w Oświęcimiu.

​Uważamy, iż wybory samorządowe są solą demokracji, a poprzedzająca ją kampania winna być areną wymiany poglądów, prezentacją programów dla miast, gmin czy też powiatów, polem dyskusji a nie polem walki.

​Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że bywają różne sytuacje w trakcie kampanii wyborczej, jednak czym innym jest klejenie plakatów jeden na drugi, a czym innym dopuszczanie się aktów wandalizmu i naruszanie własności prywatnej jak na załączonych zdjęciach.

W tym miejscu apelujemy do wszystkich Komitetów biorących udział w wyborach na terenie naszego miasta o potępienie tego typu zachowani i wyrażenie braku akceptacji dla sprawców!

​Jednocześnie informujemy, że przedmiotowe zdarzenie zgłoszone zostanie w dniu dzisiejszym do Policji".

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
jaki, 13.10.2018 16:57
tak sobie oglądam plakaty wyborcze i inne banery i inne z fotkami kandydatów i zauważyłem ciekawą regułę . niszczone są tylko
plakaty i banery innych opcji oprócz PiS-u. czyżby to opłacone komanda działały czy to tylko z chorej nienawiści pisuarki się wyżywają.
Wiejski, 12.10.2018 20:45
Niektórzy z KOS2018 myślą, że jak mieszkają przy ul. Wiejskiej w Oświęcimiu i będą zachowywać się jak Lepper (wsiowy styl, blokowanie dróg, wieczne krzykactwo) to ich to kiedyś zaprowadzi na ul. Wiejską w Warszawie. Niedoczekanie.
ADD, 12.10.2018 20:38
KOSOWCY muszą odejść!Oni nie mają zielonego pojęcia o rządzeniu!Jest to przykrywka PiSU tak jak z Gowinem ITD!
jaki, 12.10.2018 18:45
jak czytam te komentarze to poraża mnie poziom inteligencji /interlokutorów/dyskutantów/. szambo i poniżej dna. no ale mamy gorący okres przedwyborczy hehe i niektórzy nie kontrolują swoich emocji by dać upust swoim preferencjom politycznym hehe.
skąd ja to znam? obrzucić innych błotkiem a nuż się coś przyklei i popatrzcie , on jest brudny hehe. a sensowne dyskusje ?
kto by się tym przejmował. wszystkie chwyty dozwolone , nawet te o których musi sąd za nasze podatkowe pieniądze. tego pod
uwagę też nie biorą zafajdani politycy.
nie za dobrze się uśmiecha żona chwieruta ?, 12.10.2018 18:27
po co para ? prezydencka w Oświęcimiu ?
Panie młodzieżowy Kosu., 12.10.2018 16:56
Ale pan brednie gada jak i cała wasza banda... Po prostu nie można pozwolić żeby ciecie z lewicy dorwały się do władzy w mieście bo je zrujnujecie... Widać, że nie ma pan bladego pojęcia o inwestycjach, o całej procedurze która każda musi przejść i o tym, że coraz mniej wykonawców jest dostępnych na rynku... To i fakt że niektóre inwestycje muszą być realizowane w systemie 2 letnim (ze wzgledow formalnych) to pewnie pierwszy raz słyszysz. Miejsca na parki w MPZP są już paręnaście lat! Obudz się człowieku z letargu i spojrzyj na miasto. Park na parku się buduje i parkiem pogania. To że u was w Dworach i Monowicach miasto nie posiada terenów a ludzie nie chcą oddać takich pod park to wasza decyzja. Tak trudno dojechać będzie do małpiego gaju? Bulwarów? Parku Pokoju? Pojednania Narodów? Mało ci? OTBS ci przeszkadza? Cały czas, sukcesywnie od kilkunastu lat powstają nowe bloki, praktycznie co roku są zasiedlania.... Coraz więcej deweloperów stawia bloki, domy... Ale malkontentom ciągle mało... Idze, idze pan z takim gadaniem z miasta. Tacy ludzie jak pan, jak ta banda kolesiostwa z kosu tylko zniszczy nasze miasto... To już mniej Starca się obawiam jak was. Sami robole co dorwia się do koryta i będą żreć nasze podatki i wozić się furmankami z białymi felgami. Wieś tuning w stylu motofanow z Kosu 2018.
Młodzieżówka Peło atakuje, 12.10.2018 14:55
Super sprawa z tym KOS. Mieszkaniec- co to? pożar w burdelu? Przeraża was to, że tak wielu sensownych ludzi działa poza waszymi strukturami?
Chcesz powiedzieć, że Ceglaną - ponad kilometr drogi - można wybudować w ciągu 5 miesięcy, a Batorego, Rynek, Piastowska i w sumie każda inna droga muszą być remontowane i zamknięte 2 lata? To jest normalność?
Turystyka? A widzisz kogoś, kto w wydziału promocji jakoś koordynuje ruch turystyczny? Tu nawet nie prezydent a starosta powinien siąść z burmistrzami, prezydentem i wójtami i ustalić co robimy z 4 mln ludzi co przyjeżdża do naszego powiatu. Nieudaczników jak Ta
owski won!
Pokaż mi miejsca, gdzie w ostatnich MPZP zrobiono miejsce na park skwer cokolwiek? Tylko nie pokazuj mi miejsc, gdzie większość musi dojechać autobusem lub samochodem, bo są głęboko poza zasięgiem obywatela.
Mieszkania? Powiedz mi mądralo, od kiedy 200 jest mniej niż 76? Rozumiesz: siedemdziesiąt sześć. Tyle wg twojego pryncypała TBS wybudował przez 7 lat. Poza tym TBS to bandytyzm w biały dzień. Deweloperzy padają jeden po drugim, Sonata czy Nowe Zasole oddawane jest od dwóch lat a wy to pokazujecie jako sukces. Nie wstyd wam? Macie coś do zaproponowania poza laniem betonu i nazywaniem tego parkami? Albo załatwianiem pani Bartuś spokojnej starości w jakimś wynalazku? Chcecie praw człowieka to je zróbcie na PWSZ. Ale zapomniałem, Ali nikt tam nie chce bo za cienka w uszach. Ciesz cie się, że pan prezydent ma za przeciwnika takiego ciecia jak Starzec. Z normalną opozycją to byście się już pakowali.
Powodzenia Kosowcy! Nowych trzeba, a nie dziadków do dorabiania do emerytury.
Mieszkaniec, 12.10.2018 10:10
A mi KOS 2018 w ogóle nie przypadł do gustu. Po ostatnich debatach widać, że pomimo zapewnień (czyt. "KONKRETNIE") nie mają żadnych konkretów. Wszystko to czcze gadanie stojące w opozycji do prawa. Obiecują gruszki na wierzbie i rzeczy, które nie są w kompetencji prezydenta miasta lub takie które już Miasto realizuje. Chyba po ewentualnych (nie daj Boże) wyborach będą chcieli się podpiąć pod inwestycje, które zapoczątkował obecny prezydent. Poza tym w ich programie wyborczym widać wiele sprzeczności. Chcą dbać o środowisko, ale jednocześnie chcą kosić trawę podczas kwitnienia. Nie dość, że pszczoły ostatnio padają jak muchy to jeszcze chcą im zabrać ostatnie skrawki naturalnych łąk. Nowa strona inte
etowa urzędu? Pieniądze w błoto, w tym roku magistrat zmienił stronę. Inwestycje realizowane szybko i terminowo? To sami będą budować drogi? Darmowa komunikacja publiczna? Widać dużo kasy mają. "Planowanie przestrzenne zacznie przewidywać budowę parków". To drogi KOS nie widział Studium i nie zapoznał się ile takich miejsc jest już zaprojektowanych? Rada Turystyczna przy Prezydencie? Kolejne stołki dla rodziny, ew. Bartosza? To już wydział promocji nie wystarcza? Zwiększenie budżetu dla organizacji pozarządowych? Komu chcą posmarować? Sobie (czyt. MOWP, Fetorowcy, Zieloni)? Działania w celu budowy 3ciej przeprawy przez Sołę? Pod koniec roku ma być przetarg na budowę takiego mostu (S1). Mode
izacja i budowa 200 mieszkań? OTBS już wiele więcej buduje. Tak można mnożyć te ich "konkrety"... Widać za bardzo nie znają się na prawie samorządowym i chyba myślą, że startują do wyborów na prezydenta RP z taką kiełbasą wyborczą.
Tornado, 11.10.2018 22:28
Pani Ewo i Panowie nie przejmować się!!! Robić swoje ,to zaprocentuje!!! Cały ten KOS wygląda bardzo dobrze! Powodzenia!!!
a , 11.10.2018 21:29
A róbta co chceta tylko nie Pisioraki z nazwiska PIS!
jaki, 11.10.2018 19:14
a może są tacy co lubią wchodzić pod sutanny hehe
Burza i napòr, 11.10.2018 17:26
I tylko mi kobielusza żal.Taki sarkazm
oo, 11.10.2018 16:50
Starca kochaja
Komentator, 11.10.2018 16:39
Nowoczesną, Platformę i Chwieruta, czyli tych którzy zmieniają Oświęcim tak aby nie był kojarzony tylko z obozem.
do Komentatora, 11.10.2018 15:07
To kogo lubią w Oświęcimiu ?
Komentujący, 11.10.2018 14:22
Widocznie w Oświęcimiu nie lubią czerwonych i zielonych...