ZABORZE. „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Spotkanie z działkowcami z ROD „Witaminka”

21 marca 2018 Autor: red
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu, utrzymuje stałe relacje z mieszkańcami oraz przedstawicielami wszystkich podmiotów działających na terenie rejonu służbowego.

W dniu 16 marca 2018 roku w Zaborzu na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Witaminka”, odbyło się zebranie działkowców. W spotkaniu udział wziął Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec, Przewodniczący Rady Gminy Oświęcim- Piotr Śreniawski oraz dzielnicowi: mł. asp. Joanna Niemiec i asp. Bogusław Hałat, realizujący zainicjowany przez MSWiA program pn. „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

W związku ze zbliżającym się sezonem wiosennym dzielnicowi zaprezentowali działkowcom najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem na terenie ogrodów, sposobami zabezpieczenia mienia przed kradzieżami oraz poinformowali w jaki sposób postępować w przypadku ujawnienia zdarzenia kryminalnego.

Mundurowi przypomnieli o możliwości korzystania z interaktywnego narzędzia internetowego, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za pomocą tej interaktywnej mapy, każda osoba może przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w jej okolicy. Policja weryfikuje te sygnały, a w przypadku potwierdzenia podejmowane są działania eliminujące zagrożenie.

Korzystanie z mapy jest proste. Wchodząc na stronę internetową jednostki Policji, klikamy baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a następnie postępujemy zgodnie z instrukcją. Na mapie wyszukujemy konkretne miejsce uważane za zagrożone. Z listy kategorii zgłoszeń należy wybrać ikonę obrazującą konkretną kategorię zdarzenia, którą następnie należy nanieść na dane miejsce na mapie. Takie zgłoszenie od tej pory będzie już widoczne na mapie, jak również jego statut /tj. nowe, weryfikacja, potwierdzone/.

Dzielnicowi omówili również działanie aplikacji „Moja Komenda”, za pomocą której, każda osoba posiadająca telefon komórkowy, w prosty sposób może szybko wyszukać dane kontaktowe do swojego dzielnicowego. A będąc w dowolnym rejonie Polski, w przypadku takiej potrzeby, ma możliwość szybkiego wyszukania danych kontaktowych najbliższej jednostki Policji.

Stała, dobra współpraca z mieszkańcami, przedstawicielami wszystkich instytucji, stowarzyszeń i organizacji, w połączeniu z szybkim kontaktem z dzielnicowym, w znaczący sposób podnosi poziom bezpieczeństwa w danym rejonie.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy

 

Pozostałe aktualności

Miejsce na reklamęMiejsce na reklamę www.optifloor.pl Miejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink5 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 74