ZABORZE. Nad rzeką Macochą znaleziono ludzkie szczątki

28 stycznia 2021 Autor: red
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

W miniony poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu otrzymali zgłoszenie od oświęcimianina, który podczas spaceru wzdłuż rzeki Macochy w Zaborzu znalazł ludzką czaszkę.

Na miejsce znaleziska udali się policjanci wraz z prokuratorem, który polecił zabezpieczenie szczątek ludzkich do specjalistycznych badań celem ustalenia identyfikacji danych osoby. W trakcie wykonywania czynności znaleziono także, zarośnięte korzeniami roślin, fragmenty odzieży oraz obuwia.

-Zebrane ślady zostaną poddane szczegółowej analizie, w celu ustalenia tożsamości denata oraz okoliczności zgonu. Czaszka oraz kości zostaną przekazane do Instytutu Medycyny Sądowej gdzie zostaną poddane ekspertyzie przez biegłych, którzy będą starali się ustalić z jakiego okresu pochodzą, a także jaki był wiek oraz płeć osoby do której należały – informuje oficer prasowa Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy