ZABORZE. Opłakane skutki zderzenia rowerzystów. 67-latka z obrażeniami głowy

14 maja 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Na ścieżce rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Zatorskiej, na skrzyżowaniu z ulicą Przy Potoku, doszło do zderzenia dwojga rowerzystów.

Z ustaleń policjantów wynika, że 67-letnia mieszkanka Oświęcimia wyjeżdżając z ulicy Przy Potoku wjechała na ścieżkę rowerową i zatrzymała się na niej wprost przed jadącym na rowerze 26-letnim mieszkańcem Brzezinki.

- W wyniku zderzenia kobieta doznała poważnych obrażeń głowy i została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala - poinformowała asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, tuż przed godz. 19.

Policjanci przypominają rowerzystom, aby wybierając się na przejażdżkę, koniecznie zakładali kaski rowerowe.

- Ten podnoszący bezpieczeństwo element ubioru wielu rowerzystów lekceważy, ale to od niego, w przypadku potrącenia lub upadku na jezdnię, zależy zdrowie, a nawet życie. Bardzo ważne jest, aby rodzice, dbając o bezpieczeństwo swojego dziecka, zezwalali na jazdę rowerem z założonym kaskiem. Ponadto powinni oni przypominać swoim pociechom podstawowe przepisy ruchu drogowego, gdyż to, co rodzicowi posiadającemu prawo jazdy wydaje się proste, dla małoletniego rowerzysty nie zawsze jest oczywiste - podkreśla Małgorzata Jurecka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
MILEAS, 16.05.2018 07:48
Ten krzak w rogu powinien być wycięty, z tej drogi wyjeżdżają też samochody.
jaki , 15.05.2018 09:36
jeżdżę dość dużo na rowerku i zdarzają mi się rożne sytuacje. bardzo często starsze osoby jadąc po ścieżce czynią to ignorując przepisy. jazda środkiem, wężykiem, pies na smyczy przy rowerze. często mają zły słuch, mimo że używam dzwonka nie reagują wcale. na pytanie czy słyszą dzwonek odpowiadają że nie. zaś młodzi ludzie z reguły jeżdżą za szybko, nie przewidując że może to być niebezpieczne dla innych.
xyz, 15.05.2018 07:07
Weście już Q..a nie przesadzajcie z tą trawą i krzakami!!!
Nie zachował odpowiedniej prędkości do warunków panujących na drodze i tyle w temacie.
, 14.05.2018 22:25
trochę wyobrażni, osoba jadąca z góry również powinna uważać ,
kto jest odpowiedzialny za koszenie trawy i wyrośnięte krzewy widoczność zerowa.


qwerty, 14.05.2018 21:03
Ścieżka biegnąca z góry wzdłuż obwodnicy jest niewidoczna od strony drogi Przy Potoku przez zasłaniające drzewa i krzewy. To było przyczyną zdarzenia!