ZABORZE. Strażacy i policjanci uratowali przymarzniętego do tafli lodu łabędzia

16 grudnia 2020 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

We wtorek dzielnicowi oświęcimskiej policji otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańca gminy Oświęcim o łabędziu przymarzniętym do tafli lodu na jednym ze stawów w Zaborzu w gminie Oświęcim. Mężczyzna zauważył ptaka podczas spaceru.

Funkcjonariusze szybko ustalili łabędzie, natomiast z racji tego, iż ptak znajdował się daleko od brzegu wezwali na miejsce strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

-Strażacy wyposażeni w kombinezony piankowe przy użyciu sań lodowych uwolnili ptaka z potrzasku. Jak się okazało łabędź znalazł się w niebezpieczeństwie, ponieważ jedna noga zaplątała mu się w nylonowy sznurek tkwiący w dnie stawu w wyniku czego nie mógł swobodnie pływać – relacjonuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Warto zaznaczyć, że osoba, która zauważy przymarzniętego ptaka do tafli lodu nie powinna sama podejmować się akcji ratowania ptaka. W takiej sytuacji należy zawiadomić służby pod numerem alarmowym 112.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy