ZABORZE. Urzędnicy traktują drzewa jak tablice informacyjne...

07 marca 2018 Autor: red
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Tyle się ostatnio mówi o ochronie drzew, ale dla niektórych to tylko puste frazesy. W Zaborzu, na Borowcu, w oczy rzucają się obwieszczenia Urzędu Gminy Oświęcim. Rzucają się tym bardziej, że ktoś przypiął je do drzew mechanicznym zszywaczem (takerem). Ot, takie udogodnienie.

Obwieszczenie, podpisane przez Wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza, informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w rejonie ul. Borowiec oraz ulicy Grojeckiej w Zaborzu. Ów dokument z pewnością jest ważny dla mieszkańców wspomnianych rejonów, ale osobie, która oplakatowała okoliczne drzewa tymże dokumentem najwyraźniej zabrakło rozumu.

- Zgodnie z art. 63a kodeksu wykroczeń, każdy kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez wymaganej zgody właściciela lub zarządcy budynku, ogrodzenia, latarni itp., podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny - powiedziała nam asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za takie bezprawne działanie można dostać mandat, nawet 500-złotowy. Kiedy sprawca odmówi przyjęcia mandatu kierowany jest wniosek o ukaranie za popełnione wykroczenie do sądu.

- Wobec takiej osoby można również orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego - dodaje policjantka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
hawk, 07.03.2018 19:14
@No jaja. głupszego tekstu niż " A może to drzewo stoi na gminnej działce i wtedy nie ma zastosowania przytoczony artykuł kodeksu wykroczeń? " już dawno nie czytałem. Poczytaj mistrzu intelektu o tym gdzie obowiązuje art 63a kodeksu wykroczeń i co to jest miejsce publiczne. A wystarczyło milczeć, żeby braków w edukacji nie pokazywać "No jaja"
No jaja, 07.03.2018 12:03
jak berety. Zszywki pewnie nawet nie przebiły kory, ale nie... wielcy obrońcy drzew strajkują... A może to drzewo stoi na gminnej działce i wtedy nie ma zastosowania przytoczony artykuł kodeksu wykroczeń? Chyba lepiej żeby ludzie dowiedzieli się o zmianach jakiś planów, niż stawać w obronie okrutnie potraktowanego drzewa? A jakby ogłoszenie było przypięte taśmą która za jakiś czas odleci i będzie walała się po trawnikach to lepiej będzie? Robić widły z igły byle by kolejna drama była. Nie jestem fanem Bartosza, ale bez przesady...
Zgadzam się z Panią; Polska to dziki Kraj, 07.03.2018 10:01
Gazetki ulotki reklamy wpychane do prywatnych skrzynek na listy, wypełniane ponad normy, to także niezgodne z przepisami a wezwany patrol Policji pouczył,że NIC NIE MOŻE !!! Może Pani Rzecznik wskaże artykuł stosowny dla ukarania ulotkarzy i pouczy swoich Policjantów.