ZASOLE. Dziecko wyrzuciło z auta gumę do żucia, co wkurzyło kierowcę

09 sierpnia 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci z komisariatu w Brzeszczach wyjaśniają okoliczności awantury pomiędzy dwoma kierowcami. Powodem była wyrzucona z samochodu przez małoletniego pasażera... guma do żucia.


Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie. Tuż po godzinie 15 w Zasolu (gm. Brzeszcze). 51-letni mieszkaniec Wadowic, jadąc toyotą ul. Łęcką w pewnej chwili dostrzegł, że z poprzedzającego go fiata panda dziecko wyrzuciło zużytą gumę do żucia. Guma uderzyła w szybę toyoty, co wzburzyło wadowiczanina. Znacznie przyspieszył, wyprzedził fiata, a następnie zatrzymał się na środku jezdni.


37-letni mieszkaniec Oświęcimia, który kierował fiatem również się zatrzymał. Widząc jednak zmierzającego w jego kierunku zdenerwowanego mężczyznę, jednym przyciskiem zaryglował drzwi pojazdu, uchylił jedynie szybę, aby móc dowiedzieć się, co wywołało wzburzenie mężczyzny.


- Kierowca toyoty zaczął szarpać za drzwi pojazdu i w dosadnych słowach przekazując informację na temat wyrzuconej gumy do żucia, która znalazła się na jego pojeździe. Następnie widząc, że oświęcimianin wyjął telefon komórkowy, aby powiadomić Policję, chwycił jego lewą rękę i wykręcił powodując złamanie kości ręki i przedramienia. Policję wezwała podróżująca wraz z 9-letnim dzieckiem znajoma oświęcimianina. Szczegóły sprawy zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego dochodzenia - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci apelują o zachowanie kultury za kierownicą, a także wyrozumiałość wobec innych uczestników ruchu drogowego. Zapewniają, że sprawców agresywnych zachowań spotkają surowe konsekwencje

Mundurowi przypominamy również, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej: stopagresjidrogowej@malopolska.policja.gov.pl, na którą można przesyłać filmy zawierające rażące naruszenia przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, jak również zawierające przejawy agresji ze strony uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy