ZASOLE. Spłonęła stodoła. Z pożarem walczyło 18 zastępów straży pożarnej

06 czerwca 2017 Autor: red

80 strażaków przez ponad dwie godziny gasiło pożar budynku gospodarczego. Strażakom udało się uratować maszyny mienie właścicieli oraz zwierzęta.

fot. PSP Oświęcim

fot. PSP Oświęcim

Zgłoszenie do dyżurnego wpłynęło w poniedziałek o godzinie 21.05. Przekazano informacje o pożarze budynku gospodarczego w Zasolu przy ulicy Kostka Jagiełły.

Dyżurny PSP Oświęcim zadysponował zastępy PSP Oświęcim oraz OSP Zasole i dwa zastępy z OSP Jawiszowice. Zgłoszenie o pożarze jednocześnie wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Bielsku-Białej, ten natomiast zadysponował zastępy PSP Bielsko-Biała oraz jednostki OSP z gminy Wilamowice.

-Zgłoszenia wpłynęły do dyżurnego w Oświęcimiu i Bielsku-Białej, ponieważ budynek znajduje się na granicy województw – tłumaczy Zbigniew Jekiełek, oficer prasowy PSP Oświęcim. -Natomiast ostatecznie okazało się, iż budynek znajduje się na terenie powiatu oświęcimskiego – dodaje.

Strażacy po przyjeździe na miejsce zauważyli ogień na części budynku gospodarczego, przylegającego do budynku mieszkalnego.

-Podano 5 prądów wody w celu ugaszenia pożaru oraz 1 w obronie budynku mieszkalnego. Spaloną część budynku rozebrano, przelano zgromadzoną słomę – relacjonuje Jekiełek.

Strażakom udało uratować się maszyny rolnicze, traktory, część budynku gospodarczego wraz ze zwierzętami oraz budynek mieszkalny.

Z pożarem przez ponad 2 godziny walczyło 80 strażaków z 18 zastępów. Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy