ZATOR. Ponad 10 tysięcy na ratowanie zabytkowych nagrobków

05 listopada 2018 Autor: red
Fot. TMZZ

Fot. TMZZ

W dzień Wszystkich Świętych Rada Społeczna Ochrony i Renowacji Zatorskich Zabytków działająca przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Zatorskiej przeprowadziła na zatorskim cmentarzu komunalnym kwestę do puszek. Zebrano 10 494,32 zł.


- Zebrane datki wraz ze środkami zgromadzonymi na koncie TMZZ pozwolą na pokrycie kosztów prac renowacyjnych dwóch XIX-wiecznych nagrobków: śp. Wojciecha Stybaka i Józefa Cisowskiego oraz remontowanej w Graboszycach Czarczy zabytkowej kapliczki domkowej - mówi Maria Fila, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Zatorskiej, dziękując wszystkim ofiarodawcom za wsparcie kwesty datkami i za słowa uznania dla działań TMZZ.

W tym roku kwestowało 45 wolontariuszy, w tym harcerze z 10 DSTH „Geronimo” z druhem drużynowym Maciejem Zimnalem.


(Źródło: UM Zator)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy