ZATOR. 61 metrów wysokości, 90 stopni nachylenia…. ma na imię Zadra. Już dziś otwarcie drewnianego roller coastera

22 sierpnia 2019 Autor: sz
fot. Energylandia

fot. Energylandia

Już dziś o godzinie 14.00 pierwsi goście Parku Rozrywki EnergyLandia w Zatorze będą mogli skorzystać z najnowszej atrakcji obiektu czyli… Zadry.

-Zadra to nazwa najwyższego na świecie coastera. Wooden Coaster Zadra osiąga prędkość 121 km/h. Kolejka będzie wynosić nas na 61 metrów wysokości po torze o długości 1316 m. - informuje Kris Kojder, rzecznik prasowy Parku Rozrywki EnergyLandia w Zatorze.


Wagon kolejki zabiera jednorazowo 24 osoby. Przejazd roller coasterem Zadra można zdecydowanie zaliczyć do ekstremalnych.

- Pierwszy spadek może zapierać dech w piersiach, bowiem jego nachylenie jest równe 90 stopniom. Dla lubiących szybować w chmurach, producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz panoramiczne widoki na malownicze okolice – zapewnia Kris Kojder.

Kolos Zadra powstał dzięki dwóm potężnym firmom – amerykańskiej Rocky Mountain Constructions oraz holenderskiej Vekomy.


Pierwsi chętni przejażdżką Zadrą będą mogli to zrobić już dzisiaj o godzinie 14.00 w nowo otwartej, już piątej strefy Smoczy Gród.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
, 22.08.2019 14:20
Patrząc na takie brzydactwo wybudowane na takich ładnych terenach proponuję do nazwy roller kostera "ZADRA "dodać W [ciach!]". Taki o wiele lepiej brzmi.
inz.mamoń, 22.08.2019 12:04
kiedys tzn 20 lat temu nie było tego typu atrakcji a ludzie jakby szczęśliwsi,bardziej usmiechnięci,życzliwsi...teraz wszystkiego mało...atrakcji,emocji,przeżyć,adrenaliny,a to wszystko dla zaspokojenia własnego ego...smutne to