ZATOR. Daleko nie zajechali na niecnym procederze

08 sierpnia 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Zarzut kradzieży roweru postawili 25-letniemu mieszkańcowi Przeciszowa policjanci z komisariatu w Zatorze. Konsekwencje karne nie ominą również osoby, która odkupiła kradziony jednoślad, nie interesując się źródłem jego pochodzenia.

W ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Rudz dotyczące kradzieży wartego 2,5 tys. roweru. Jednoślad zniknął sprzed jednego z zatorskich marketów spożywczych w Zatorze.

Policjanci ustalili, że związek z kradzieżą ma 25-letni mieszkaniec Przeciszowa. Podejrzewanego mężczyzny nie było w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze ustalili, że od kilku miesięcy wynajmował pokój na terenie jednej z podzatorskich miejscowości.

- Jeszcze tego samego dnia 25-latek został zatrzymany. Nie posiadał już skradzionego roweru, gdyż zdążył go sprzedać. Policjanci dotarli do kupca trefnego towaru, którym okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Rower został zabezpieczony, a następnie zwrócony właścicielowi - poinformowała asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, dodając że na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili dwa zarzuty.

Zarzut kradzieży został postawiony 25-latkowi, a paserstwa 27-latkowi, który kradziony rower odkupił.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
, 08.08.2018 21:13
Jakieś 20 late temu również skradziono mi rower, również mieszkaniec Przeciszowa - Podlesia. Pan trudnił się tym fachem - jednak płakał, że wszystko odda i aby nie powiadamiać policji. Być może niedaleko Pana jabłko od jabłoni ;)