ZATOR. Demontowali i wieźli do punktu skupu złomu

27 lutego 2014 Autor: plin

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali trzech mieszkańców Spytkowic. Mężczyźni są podejrzani o kradzieże i włamanie do nieczynnego zakładu produkcyjnego w Smolicach.

ZATOR. Demontowali i wieźli do punktu skupu złomu

- Od kilku tygodni policjanci intensywnie pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców, którzy dwukrotnie włamali się do hali jednego z zakładów produkcyjnych w Smolicach. W pierwszym przypadku łupem sprawców padła spawarka, natomiast za drugim razem skradzione zostały przewody elektryczne oraz silniki – referuje st. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 21 do 25 lat. - Dodatkowe dowody wskazujące na związek z włamaniami pojawiły się podczas przeszukania posesji mężczyzn, gdzie policjanci ujawnili i zabezpieczyli odcięte wtyczki, które pozostały po skradzionych przewodach zasilających maszyny produkcyjne - dodaje policjantka.

Z ustaleń policji wynika, że sprawcy mogą mieć jeszcze kilka podobnych czynów na koncie (w tym związek z trzema kradzieżami przewodów elektrycznych i elementów metalowych z opuszczonych domów na terenie powiatu wadowickiego). - Skradzione mienie po demontażu, a kable po wypaleniu, sprzedawali w jednym z punktów skupu złomu i uzyskali w ten sposób kilka tysięcy złotych – informują stróże prawa.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Racja!, 28.02.2014 21:13
@sokół z wieżowców - całkowicie się zgadzam, na przykład kiedy rządził Kaczyński przestępców w ogóle nie było.
WRE, 28.02.2014 20:11
W SPYTKOWICACH CHCĄ ZROBIC KOPALNIE. MAM NADZIEJE ŻE MIESZKAŃCY GREMIALNIE ODRZUCĄ TEN POMYSŁ! TO DOPROWDZI TYLKO DO DEWASTACJI SRODOWISK I pogorszena WARUNKÓW ŻYCIA PRZECIĘTNEGO MIESZKAŃCA!! SYF , TIRY,PRZESTĘPCZOŚC, PĘKAJĄCE DOMY. ZAROBIA TYLKO CI PRZY ZŁOBIE!!!! PRECZ Z KOPALNIĄ!!! NIE WIERZCIE ŻE BĘDZIE EKOLOGICZNA JUŻ TERAZ DK 44 RÓJNUJE ZDROWIE SETKOM LUDZI W SPYTKOWICACH!!
50-LATEK-do pier, 28.02.2014 16:25
bieda to była za komuny. teraz robić się nie chce [ciach!] to trzeba ukraść albo kogos zabić! no bo chciałoby sie ekstra ciuchy, dobre auto, dobrze zjesc. A ROBOTA JEST BE!! NA SZKOŁE 'RZUCAŁO SIE KAMIENIAMI"! NAUCZYCIELE CZEPIALI SIĘ , KAZYWALI UCZYĆ JAKIS BZDUR NP. JĘZYKÓW OBCYCH, MATEMATYKI! A PO CO TO JAK MOŻNA I POPROSTU UKRAŚĆ!! ODCIĘCIE RĄK TEJ PATOLOGI BYŁOBY NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM. TAKA KARA MIAŁABY WALOR E D U K A C Y J N Y!!!!
sokół z wieżowców, 28.02.2014 15:34
co się dziwić nasz nierząd POkazuje jak się kradnie, przykład idzie z góry
30 latek, 27.02.2014 22:10
jeśli uważasz że 21-25 lat to bieda i głód to jesteś w błędzie ludziom jak się nie chce robić to wolą kraść a tak zwyczajnie to gdzie byli rodzice kilka lat w cześniej
pier, 27.02.2014 20:32
dziwic sie ludzi to takich czynow bieda i glod popycha a co poniektorzy w samolocie winko popijaja i rozroby na lotniskach robia