ZATOR. Duet damsko-męski okradał domy

16 lutego 2016 Autor: sz

Damsko-męski duet włamywaczy z powiatu chrzanowskiego wpadł w ręce policjantów. Para dokonała co najmniej kilku włamań do domów w powiecie oświęcimskim oraz na terenie sąsiednich powiatów. Sprawcom kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze od kilkunastu dni prowadzili intensywne działania w związku z włamaniem do jednego z domów w Gminie Zator. Złodzieje ukradli biżuterię, gotówkę, a także sprzęt komputerowy. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, iż złodzieje mogli poruszać się ciemnym samochodem na zagranicznych numerach rejestracyjnych.

We wtorek 9 lutego policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie, tym razem o usiłowaniu włamania do kolejnego domu jednorodzinnego.

Funkcjonariusze, którzy posiadali już pewne przypuszczenia dotyczące włamywaczy błyskawicznie zatrzymali na terenie Grodziska samochód marki seat. Za kierownicą pojazdu siedziała 35-letnia mieszkanka powiatu chrzanowskiego. Z relacji kobiety wynikało, iż czeka na swojego znajomego. Ten jednak nie przyszedł.
Funkcjonariusze szybko zorientowali się, iż mężczyzna widząc policjantów zbiegł z miejsca.

-Kobieta trafiła do komisariatu, a wkrótce do niej dołączył 28-letni partner, który został zatrzymany na terenie powiatu chrzanowskiego – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. -Podczas mieszkania podejrzanych policjanci odnaleźli, a następnie zabezpieczyli sprzęt komputerowy, kilka zegarków oraz kilkaset różnego rodzaju biżuterii – dodaje rzeczniczka.

Duet damsko-męski prawdopodobnie dokonał co najmniej kilku innych włamań do domów na terenie sąsiednich powiatów. Funkcjonariusze ustalili, że skradzione mienie włamywacze sprzedawali najczęściej u jubilerów, a uzyskaną w ten sposób gotówkę przeznaczali na bieżące wydatki oraz remont i wyposażenie swojego mieszkania.

-Aktualnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia właścicieli pozostałej części biżuterii, w związku z tym osoby, które na prezentowanych zdjęciach rozpoznają swoją własność, proszone są  o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Komisariatem Policji w Zatorze – informuje Małgorzata Jurecka.

Sprawcą włamań grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
katrin, 17.02.2016 10:47
A z jakiego okresu te włamania były?