ZATOR. Malowniczy szlak rowerowy od zamku... do zamku już przejezdny

27 czerwca 2018 Autor: red/UM Zator
Fot. UM Zator

Fot. UM Zator

To dobra wiadomość dla cyklistów. Otwarty został 7-kilometrowy szlak rowerowy od zamku w Zatorze do zamku w Graboszycach. Przygotowanie traktu kosztowało blisko 340 tys. zł.

W ramach projektu utworzono szlak rowerowy o długości około 7 km od zamku w Zatorze do zamku w Graboszycach na trasie: Zator, Trzebieńczyce, Grodzisko, Rudze, Graboszyce przebiegający po istniejących drogach.

- Zakres inwestycyjny dotyczył tylko odcinków przebiegających po drogach wewnętrznych o nawierzchni gruntowej, będących w złym stanie technicznym. Prace budowlane polegały na przywróceniu odpowiedniej jakości nawierzchni drogowej z kruszywa oraz remoncie istniejącej kładki i przepustu. Ze względu na potrzebę przejazdu przez rzekę Wieprzówkę, konieczne było poprowadzenie trasy przez istniejący most w ciągu drogi krajowej nr 28. Przedmiotowy szlak został również odpowiednio oznakowany - informuje zatorski magistrat.

Szlak połączył dwa zabytki gminy Zator. Trasa przebiega po terenach o bogatych i unikatowych zasobach przyrodniczych Doliny Karpia.

- Szlak rowerowy na odcinkach inwestycyjnych nie został pokryty asfaltem ze względu na ograniczone środki finansowe oraz z uwagi na jego przebieg w terenie lasu, stawów i obszaru Natura 2000. Niemniej jednak, w celu zachowania dobrej jakości nawierzchni oraz ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom szlaku, zostały umieszczone znaki zakazujące poruszanie się pojazdami innymi niż rower (z określonymi wyjątkami) - dodają zatorscy urzędnicy.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rowerek, 29.06.2018 15:32
Świetnie tak dalej ale można by było pokusić się o małą mapkę w tym artykule.