ZATOR. Na ratunek zabytkowym nagrobkom

07 października 2018 Autor: adm
Fot. TMZZ

Fot. TMZZ

Rada Społeczna Ochrony i Renowacji Zatorskich Zabytków przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Zatorskiej prowadzi prace renowacyjne zabytkowej kapliczki domkowej w Graboszycach Czarczy. Równocześnie przygotowuje się do listopadowej kwesty, z której dochód pójdzie na ratowanie kolejnych, nadgryzionych zębem czasu nagrobków na miejscowej nekropolii.

Na zatorskim cmentarzu prowadzone są prace konserwacyjne kolejnych dwóch XIX-wiecznych nagrobków - śp. Wojciecha Stybaka z 1843 roku i Józefa Cisowskiego z 1918 r.

Zakład Gospodarki Komunalnej spółka zo.o w Zatorze na prośbę przewodniczącego RSOiRZZ , Wiesława Suska dokonał bezpłatnie cięć pielęgnacyjnych krzewów i uporządkował teren wokół figur - św.Rocha, św.Jana Kantego oraz św. Jana Nepomucena.

- Kwesta listopadowa na cmentarzu została zgłoszona do MSWiA i została zarejestrowana pod numerem 2018/4012/OR - informuje Maria Fila, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Zatorskiej .

Poniżej podajemy numer konta dla chętnych chcących wesprzeć działania renowacyjne na rzecz zatorskich zabytków:

718136 0000 0000 1704 2000 0010 z dopiskiem "Ratujemy Zatorskie Zabytki".

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy