ZATOR. Na rowerze od zamku do... zamku

07 kwietnia 2018 Autor: red
Na zdjęciu z lotu ptaka fragmentu trasy rowerowej. Fot. J. Pasternak

Na zdjęciu z lotu ptaka fragmentu trasy rowerowej. Fot. J. Pasternak

Kosztem ponad 350 tys. zł powstanie szlak rowerowy wiodący od zamku w Zatorze do zamku w Graboszycach. Trasa będzie gotowa w sierpniu tego roku.

Pomysł finansowo wsparła Unia Europejska, wspierając projekt kwotą 255 tys. zł. Trasa przebiegać będzie po terenach o bogatych i unikatowych zasobach przyrodniczych regionu Doliny Karpia.

W ramach realizowanego projektu planowane jest utworzenie szlaku rowerowego o długości około 7 km od zamku w Zatorze do zamku w Graboszycach - na trasie Zator, Trzebieńczyce, Grodzisko, Rudze, Graboszyce przebiegającego po istniejących drogach.

- Zakres inwestycyjny będzie dotyczył tylko odcinków przebiegających po drogach wewnętrznych o nawierzchni gruntowej, będących obecnie w złym stanie technicznym - informuje zatorski magistrat.

Prace budowlane będą polegały na przywróceniu odpowiedniej jakości nawierzchni drogowej z kruszywa oraz remoncie istniejącej kładki oraz przepustu. Na pozostałych odcinkach szlak będzie przebiegał po istniejących drogach.

Ze względu na konieczność przejazdu przez rzekę Wieprzówkę, konieczne było poprowadzenie trasy przez istniejący most w ciągu drogi krajowej nr 28.

W ramach przedsięwzięcia planowane jest również odpowiednie oznakowanie całego szklaku rowerowego.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy