ZATOR. Uczniowie WZS pojadą do Niemiec na czterotygodniowe staże

27 października 2016 Autor: raf

Dwudziestu ośmiu uczniów z Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze pojedzie na czterotygodniowe praktyki w Niemczech. Placówka pozyskała na to blisko 67 tys. euro w ramach programu Erasmus+. Partnerem projektu jest firma Vitalis z siedzibą w Schkeuditz.

Fot. zbiory szkoły

Fot. zbiory szkoły

Rekrutacja już się zakończyła. Dla 28 szczęśliwców, uczniów zatorskiej placówki, kształcących się w kierunkach: technik mechanik, technik informatyk, technik obsługi turystycznej oraz technik żywienia i usług gastronomicznych będzie to oznaczać możliwość podniesienia swoich umiejętności w Niemczech.

W ramach programu, uczniowie wezmą udział w zajęciach, podczas których zostanie im zaprezentowane Europass – CV, czyli narzędzie umożliwiające tworzenie CV według europejskich standardów. Ponadto dostaną wsparcie pedagoga, wzmacniające ich umiejętności interpersonalne.

Na czterotygodniowe staże w  Niemczech wyjadą 29 stycznia 2017 r.

- Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnikom zostanie zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, podróż do Niemiec i powrót, przejazdy lokalne podczas pobytu, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki oraz ubrania robocze i rozmówki polsko-niemieckie, sfinansowane z funduszy unijnych - przybliża Maja Sikorska, nauczycielka w zatorskim WZS.

Podczas wyjazdu uczniom będzie towarzyszyć będzie dwóch  opiekunów – nauczycieli zatorskiej placówki. Każdy z uczniów po odbytym stażu otrzyma tzw.  Europass - Mobilność.

- Jest to dokument stanowiący potwierdzenie kompetencji zdobytych za granicą oraz certyfikaty wydane przez organizację przyjmującą i wysyłającą - wyjaśnia Maja Sikorska.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Adolf, 27.10.2016 14:36
I w ten sposób przygotowujemy sobie tanią Polnische Arbeitskraefte.