ZATOR. W Energylandii startują z największym odkrytym parkiem wodnym w Polsce

09 czerwca 2018 Autor: red
Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Fani ekstremalnych zjeżdżalni wodnych będą mogli wreszcie porządnie się wyszaleć. W niedziele 10 czerwca otwarta zostanie nowa część Water Parku – Tropical Fun. Mieści aż dziesięć nowych zjeżdżalni!


Wodna strefa „Water Park” z basenami, zjeżdżalniami i oczywiście leżakami. W sumie1800 m kw. powierzchni basenowych, wodospady, piaskowa plaża w otoczeniu palem oraz skał. Nowa część Water Parku – Tropical Fun to aż dziesięć nowych zjeżdżalni.


Opisuje je Krystian Kojder, rzecznik prasowy Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.


"Wśród nich wyróżnić możemy:


Kamikadze - ekstremalna zjeżdżalnia, której start może przyprawić o szybsze bicie serca. Co ciekawe, podłoga, która się zapada spowoduje pionowe wpadanie w zupełnie nieznaną przestrzeń zjeżdżalni, nabierając przy tym ogromnej prędkości. Zaliczymy tutaj 90 metrów w dół z pułapu 15,5 metra. To zdecydowanie coś dla najodważniejszych!


Tropical Splash - konstrukcja stanowi to aż 6 torów, co może dać dużo satysfakcji przy wspólnym przejeździe. Przygoda rozpoczyna się na wysokości 9 metrów, a zjazd odbywa się na dedykowanych matach, co wyzwala odpowiednią prędkość, by finalnie zaliczyć spory plusk w wodzie.


Tiki Ride – tutaj mamy do czynienia z pontonami. Można korzystać z nich w pojedynkę lub w duecie.

Czeka nas kilka ostrych zakrętów, dających wrażenia jazdy na Roller Coasterach. Trasa tej przygody ma długość 153 metry, a wysokość konstrukcji wynosi 15,5 metra.


Aloha – to długa na 111 metrów zjeżdżalnia, której wysokość to 9 metrów. Podobnie jak w Tiki ride możemy sobie wybrać ponton dla 1 lub 2 osób.


Exotic Fun – przypominać będzie jazdę Roller Coasterem Boomerang, czyli raz do przodu, raz do tyłu. Atrakcję tę można porównać do potężnego lejka, którego konstrukcja powoduję niespodziewane kierunki spływu, którego start rozpoczyna się na wysokości 9 metrów. Będzie to pierwsza tego typu atrakcja w Polsce".


Rzeka Adventure River to z kolei atrakcja, która kończy bieg 3 zjeżdżalni: Aloha, Tiki Ride oraz Exotic Fun, z których z impetem wpadamy do rzeki Adventure River, z której można także skorzystać oddzielnie.


Większość zjeżdżalni jest unikatowa w skali kraju. Wszystkie wymienione strefy dostępne są w ramach jednego biletu wstępu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
, 01.07.2018 10:37
O rety! Sama myśl o tej ekstremalnej zjeżdżalni uruchamia wyobraźnię
Czy filtry dadzą sobie radę?
realista , 10.06.2018 09:57
Niestety to prawda Oświęcim gaśnie,a czemu to nie ma informacji czego dotyczyło spotkanie z Ministrem Adamczykiem...zapomniałem przecież to portal prezydencki.
Egon, 10.06.2018 09:08
Hotin puknij się w łeb. Możesz przenieś się do Zatora. A gdyby było PISprawiedliwość tylko z nazwy to co? Misiewicze, pięty i premie które sie należały czy nie należały.
hotin, 09.06.2018 20:19
Zazdroszczę Zatorowi,bo w Oswięcimiu tylko stagnacja ,a wręcz obumieranie mojego miasta pod rządami Platformy z nazwy Obywatelskiej!